اخر الاخبار

اعلام حمایت عربی و اسلامی از اقدامات امنیتی ملک عبدالله دوم

یوسف العثیمین دبیرکل سازمان همکاری اسلامی تأکید کرد که این سازمان در کنار اردن می‌ایستد و از تمام اقدامات انجام شده توسط پادشاه اردن، ملک عبدالله دوم بن الحسین، و ولیعهد وی، شاهزاده الحسین بن عبدالله دوم برای حفظ امنیت و ثبات در اردن پشتیبانی می‌کند.

نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج نیز ضمن اعلام ایستادگی این شورا در کنار اردن، بر حمایت آن از همه تصمیمات و اقدامات پادشاه عبدالله دوم بن الحسین برای حفظ امنیت و ثبات کشورش تأکید کرد.

وی اظهار کرد که امنیت اردن را از امنیت کشورهای شورای همکاری خلیج می‌دانیم و این ارتباط بر اساس پیوندهای نزدیک و محکم برآمده از برادری، عقیده و سرنوشت مشترک است.

از سوی دیگر، ملک حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین، بر ایستادگی و پشتیبانی کامل خود از تمام تصمیمات و اقدامات ملک عبدالله دوم بن الحسین برای حفظ امنیت و ثبات اردن و خنثی کردن هر گونه تلاش برای خدشه واردکردن بر آن تأکید کرد.

وی به پیوندهای نزدیک و محکمی که دو کشور را به هم پیوند می‌دهد، اشاره کرد و گفت: رابطه ما با اردن براساس برادری، عقیده، سرنوشت مشترک و ریشه تاریخی مشترک است، همچنین امنیت دو کشور غیرقابل تفکیک است.

در همین باره، وزارت امور خارجه کویت اعلام کرد که دولت کویت در کنار اردن می‌ایستد و از اقدامات و تصمیمات ملک عبدالله دوم و ولیعهد وی برای حفظ امنیت و ثبات حمایت می‌کند.

این بیانیه افزوده‌است که امنیت و ثبات اردن از امنیت و ثبات کویت است.

در همین زمینه، سعد الحریری نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه در لبنان، در توییتی بر همبستگی خود با پادشاه اردن در حمایت از امنیت این کشور خبر داد.

در همین راستا، سخنگوی ریاست جمهوری مصر گفت که مصر حمایت خود را از پادشاه اردن در حفظ امنیت و ثبات اعلام می‌کند.


اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *