اخر الاخبار

Rusya Devlet Duması Başkan Yardımcısı Kuznetsova, Ukrayna’nın Herson kentini ziyaret etti

Rusya haber ajansı RIA Novosti bugün (Cumartesi), Rusya Federasyonu Devlet Duması (Rusya Federasyonu Federal Meclisi’nin alt kanadı) başkan yardımcısı Anna Kuznetsova’nın yerel halkın sosyal ihtiyaçlarını ve sağlık hizmetlerini görüşmek üzere Rus işgali altındaki Ukrayna’nın Herson bölgesini ziyaret etti.

Reuters’e göre Herson, Moskova’nın Nisan ayında ara sıra Rus karşıtı protestoların yaşandığı bölgenin tam kontrolünü ele geçirdiğini açıklamasının ardından ilhak edilecek ilk bölge.

RIA Novosti haber ajansına göre Kuznetsova, çocuklar için gerekli olan gıda, tıbbi ürünler ve diğer şeylerin tedarikini görüştü. Kuznetsova, “Burada her türlü yardımı yapmaya hazırız” dedi.

İngiltere Savunma Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın Herson bölgesindeki sivil askeri yönetimin Moskova’dan Rusya Federasyonu’na katılmayı talep edeceğini bildirdi. Bakanlık, Twitter’daki açıklamasında, Rusya’nın Herson’da ayrılma konusunda bir referandum düzenlemesi durumunda, Ukrayna’dan ayrılma lehinde açık bir çoğunluk olduğunu göstermek için sonuçları manipüle edeceğini kaydetti.